Skip links

Arnavutköy Otel

Arnavutköy Otel yazısından önce Arnavutköy Tarihi Açısından İlginç Bir Yere Sahiptir

Arnavutköy , İstanbul‘un Avrupa Yakası‘nda bulunan güzide bir ilçesidir. Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü, Arnavutköy’ün isiminin geldiği nokta olarak bilinir. Şöyle ki; bölge tarihte en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır ve bir çok ticaret gerçekleşmiştir.

Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı, bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkiye Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir. Arnavutköy son dönemlerde bir çok ticari faaliyet gerçekleştiren firma tarafından sıkı takibe alınmıştır. Bunun nedeni İstanbul Yeni Havalimanı ve çevresinde oluşan Arnavutköy Otel bölgesi olmuştur.

Arnavutköy Otellerinin sayıca fazla olmasından dolayı, gelen giden ziyaretçilerinde bir hayli fazla olması bu ticari faaliyetlerin artmasına neden olmuştur.

Arnavutköy otel dediğimiz zaman akla gelen Ottoman Hotel beraberinde aranma hacmini arttırmıştır. Yeni İstanbul Havalimanına yakın olduğu gibi merkezi konumu sayesinde kolay ulaşım sağlamaktadır. Bu yüzden sayıları artan otellerinde seçim sırasında zorluklar yaşanarak misafirler kafa karışıklığı yaşamaktadır. Ottoman Hotel olarak;

Arnavutköy otelleri arasında sıyrıldığımız nokta ise;

Misafirlerimizin geri bildirimiyle kendimizi sürekli yenileyerek, Arnavutköy Otelleri arasından sıyrılıyor ve kaliteli hizmet politikamız ile müşterilerimizi, daima geliştirdiğimiz büyüme stratejilerimizin en tepesine koyuyoruz.

Arnavutköy Otel dediğiniz zaman aklınıza gelmekten keyif almakla beraber, sizlere benzersiz bir deneyim yaşatma sözü veriyoruz.

Otelimiz’de konakladığınız süre boyunca, bol ikram ve kahvaltı gibi birbirinden eşsiz ayrıcalıklara sahip olmakla beraber, alanında uzman ekiplerimiz tarafından güleryüzlü bir şekilde karşılanacaksınız.

Arnavutköy’ün yüzölçümü 453 km2‘dir.[2] Doğusunda Eyüpsultan, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz‘e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü‘nün doğu, Küçükçekmece Gölü‘nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü‘nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Ottoman Hotel olanaklarından yararlanmak ayrıntılı bilg için bize ulaşın

Leave a comment

+90 530 139 32 89
Explore
Drag